środa, 12 maja 2021

NASIONA - KAPUSTA BRUKSELKA
Strony: 1 2
Kapusta Ajax F1 Syngenta
Odmiana późna o dużej sile wzrostu, dużej odporności na choroby, szczególnei podczas wilgotnej jesieni, doskonały surowiec dla przemysłu chłodniczego, nadaje się również do przechowania. Polecana do sadzenia po 20 kwietnia.

Kapusta Aurelius F1 Syngenta
Odmiana późna o silnym wigorze bez tendencji do wywracania, otwarty pokrój roślin, główki okrągłe, wyrównane, daje wysoki plon, dla przemysłu i na świeży rynek.

Kapusta Brilliant F1 Nickerson Zwaan
Odmiana wczesna polecana na świeży rynek. Niezawodna w różnych warunkach, gwarantująca wysoki plon. Główki duże, twarde, ciemno zielone, równomiernie rozmieszczone na pędzie. Wysoka tolerancja na mączniaka i białą rdzę. Niezwykle smaczna.

Kapusta Brolin F1 Nickerson Zwaan
Odmiana średnio wczesna o silnym systemie korzeniowym, niezawodna. Wielkość główek 70% <31 mm, 30%> 31 mm. Główki bardzo zwięzłe, łatwe do zbioru, bez odstających przylistków, bardzo wyrównane. Podczas czyszczenia daje niewielkie straty. Wysoka tolerancja na mączniaka.

Kapusta Cobus F1 Syngenta
Odmiana późna o bardzo mocnym systemie korzeniowym, który zabezpiecza roślinę przed wywracaniem się. Główki osadzone prostopadle na łodydze, wyrównane, gładkie w kolorze ciemno zielonym. Polecana do przetwórstwa, przydatna do zbioru mechanicznego.

Kapusta Diablo F1 Bejo Zaden
Odmiana wczesna o okresie wegetacji 160 dni. Odporna na Fuzarium, główki średniej wielkości, kuliste, wyrównane i gęsto osadzone na całej długości łodygi. Dobry surowiec do mrożenia.