piątek, 03 grudnia 2021

Nowości Hazera - KAPUSTA
Strony: 1 2
Kapusta Newton F1 Hazera

Najnowsza odmiana kapusty białej do kwaszenia o rekordowym plonie. Tworzy bardzo duże, spłaszczone główki, o idealnej strukturze wewnętrznej. Rekomendowana do produkcji sałatek oraz do kwaszenia. Liście bardzo cienkie, białe, głąb wewnętrzny krótki. Dzięki silnemu systemowi korzeniowemu dobrze radzi sobie nawet na słabszych stanowiskach. Wysoka zdrowotność polowa, odporna na Xanthomonas (IR).

Kapusta Rostok F1 Hazera

Późna odmiana kapusty czerwonej do bardzo długiego przechowywania do czerwca. Rośliny silne z mocnym systemem korzeniowym, główki wysoko osadzone. Rostok daje na koniec października bardzo wysoki plon wyrównanych, lekko podłużnych główek o masie ok. 1,5-2,5 kg (przy zagęszczeniu ok. 40 000 szt./ha główka dorasta do ok. 2 kg). Doskonale przechowuje się doo czerwca, a po przechowaniu liście nadal mają ciemny kolor i bardzo silną okrywę woskową sięgającą 3-4 liści. Odporność na bakteriozy powodowane przez Xanthomonas. Odmiana polecana na świeży rynek, do supermarketów przez cały okres przechowywania.

Kapusta Zoltan F1 Hazera

Nowa odmiana kapusty późnej do bardzo długiego przechowywania. Rośliny o silnym wigorze i rozbudowanym systemie korzeniowym. Odmiana łatwa w uprawie, dobrze znosi wysokie temperatury i letnie okresy suszy dając najwyższe plony. Odporna na Fusarium (HR) i na bakteriozy z rodzaju Xanthomonas (IR). Główki kuliste dorastające do ok. 4 kg. Wnętrze bardzo zbite z cienkimi liśćmi i krótkim głąbem. Nawet w czerwcu, po przechowaniu, wyglądają świeżo, ponieważ liście zewnętrzne mają żywozielony kolor.