środa, 12 maja 2021

NASIONA - OGÓREK SZKLARNIOWY
Ogórek Atar F1 Nickerson Zwaan
Owoc ok. 18-20 cm, ciemnozielony, cylindryczny, lekko żebrowany z delikatnie zarysowaną szyjką, mała komora nasienna roślina typu Beith alpha, wytwarza 2-4 owoce w węźle, liście średniej wielkości, słabo wybija w pędy boczne, plon główny na przewodniku odmiana wczesna nadaje się do uprawy od marca w szklarniach i tunelach na różnych podłożach wymaga podwyższonego nawożenia i nawadniania.

Ogórek Kybele F1 Nickerson Zwaan NOWOŚĆ!
Preferowany okres sadzenia od marca Rośliny szybko rosnące, o dużym wigorze, umiarkowanie silnych pędach bocznych z dużą tolerancją na niskie temperatury Wczesny, bardzo wysoki plon! Tworzy jeden owoc w węźle w przeważającym okresie czasu produkcji Owoce długości 18-22 cm Owoce ciemnozielone, lekko żebrowane, błyszczące o dużej trwałości pozbiorczej i atrakcyjnym rynkowo wyglądzie Ceniona przez konsumentów za wyjątkowy smak Stabilny plon niezależnie od warunków pogodowych Wysoka tolerancja na mączniaka prawdziwego, tolerancja na parcha dyniowatych (Ccu).
Ogórek Mirabelle Seminis
Jedna z nowszych odmian, której owoce przeznacza się jako surowiec do produkcji ogórka małosolnego. Nadaje się do uprawy pod niskimi i wysokimi osłonami. Owoce tej odmiany są kształtne, smukłe (3,3 : 1), jędrne, mają skórkę jaśniejszą niż owoce odmiany MARINDA F1, pokryte są średniej wielkości brodawkami. Rośliny o średniej sile wzrostu. Odmiana wczesna i bardzo plenna. Odporna na wirusa mozaiki ogórka, parcha dyniowatych i wysoce tolerancyjna wobec mączniaków - prawdziwego i rzekomego.