środa, 12 maja 2021

NASIONA - PIETRUSZKA KORZENIOWA
Pietruszka Arat Bejo Zaden
Gładkie długie korzenie w kształcie łagodnego stożka, o czysto białym kolorze. Bardzo dobre wyrównanie korzeni.Doskonały aromat. Mała skłonność do ordzawień.Wysoki plon handlowy.Mocna zdrowa nać o silnym aromacie, bez skłonności do żółknięcia. Nadaje się do długiego przechowania. UWAGA: Wszystkie pietruszki korzeniowe są bardzo wrażliwe na wiele ras nicieni występujących w glebie, a szczególnie na niszczyka zjadliwego oraz szpilecznika baldasznika. Nicienie obniżają znacznie plon, a w dużych populacjach powodują rozwidlenia korzeni i ich ordzawienia. Uniknąć tego można jedynie stosując odpowiedni płodozmian.
Pietruszka Berlińska Spójnia Nochowo
Posiada korzenie stożkowe, długie do średnio długich, równomiernie zwężające się ku dołowi, ostro zakończone, o prosto ściętych ramionach. Skórka szarobiała, walec osiowy kredowobiały, miąższ ścisły, rzadko rdzewiejący. Odmiana odporna na choroby nie pękająca.

Pietruszka Eagle Bejo Zaden
Biały, gładki korzeń o stożkowo obłym kształcie. Białe wnętrze korzeni bez łykowatych przebarwień. Typowa dla pietruszki średnio bujna nać o niezłej tolerancji na choroby.Możliwość użycia korzeni do pędzenia na natkę w okresie zimy. Polecamy wysiew na redlinach w pierwszej połowie maja w ilości ok. 1-1,2 kg nasion na ha, najlepiej precyzyjnym siewnikiem. UWAGA: Wszystkie pietruszki korzeniowe są bardzo wrażliwe na wiele ras nicieni występujących w glebie, a szczególnie na niszczyka zjadliwego oraz szpilecznika baldasznika. Nicienie obniżają znacznie plon, a w dużych populacjach powodują rozwidlenia korzeni i ich ordzawienia. Uniknąć tego można jedynie stosując odpowiedni płodozmian.
Pietruszka Sonata Spójnia Nochowo
Posiada korzenie długie stożkowate, ostro zakończone o gładkiej, białej skórce. Miąższ ścisły, kredowobiały. nie posiada tendencji do rdzewienia. Doskonale się przechowuje, wykazuje zwiększoną odporność na susze.