środa, 12 maja 2021

NASIONA - POMIDOR SZKLARNIOWY
Strony: 1 2 3 4
Pomidor Belladona F1 Nickerson Zwaan
Owoc kulisty, o masie 250-350 g, lekko żebrowany, BEZ ZIELONEJ PIĘTKI. Odmiana o średniej sile wzrostu, polecana do uprawy na 5 gron zwłaszcza w okresie wiosennym i jesiennym. Rośliny o zwartym pokroju, dużych opadających liściach i krótkich międzywęźlach; tolerancyjna na niekorzystne warunki termiczne i świetlne. W porównaniu do odmian średnioowocowych wymaga o około 20% wyższego nawożenia i nawadniania.
Pomidor Brillante F1 Nickerson Zwaan
Odmiana średniowczesna. Owoc kulisty, o masie 150-200g, twardy, intensywnie wybarwiony. Rośliny silnie rosnące o krótkich międzywęźlach. Odmiana polecana do uprawy zarówno w tunelach jak i w polu przy palikach. Silny system korzeniowy- nie reaguje stresowo na niekorzystne warunki uprawy.
Pomidor Cornabel F1 (kształt papryki) Nickerson Zwaan NOWOŚĆ!
Tradycyjna francuska odmiana w typie Cornue des Andes charakteryzująca się owocami w kształcie wydłużonej papryki i oryginalnym malinowym smaku. * Bardzo wczesna. * Owoce wydłużone, duże, o masie 180-250g * Rośliny o niekończącym wzroście i silnym wigorze, również do uprawy przedłożonej * Polecana do nasadzeń w ogrzewanych i nie ogrzewanych tunelach foliowych od marca do lipca. * Bardzo dobre wiązanie owoców i wysoka plenność * Odmiana wzbudza duże zainteresowanie wśród producentów.
Pomidor Daniela F1 Nickerson Zwaan
Odmiana późna. Owoc kulisty, lekko spłaszczony o masie 130-180g, intensywnie czerwony o dobrze wybarwionym miąższu. Odmiana silnie rosnąca o luźnym pokroju. Polecana do nasadzeń od początku marca na przedłużony cykl w produkcji szklarniowej, w tunelach foliowych jak i w uprawie polowej przy paliku. Duża tolerancja na niskie i wysokie temperatury oraz silne nasłonecznienie. Silny system korzeniowy warunkuje tolerancję na wysokie zasolenie podłoża; możliwa uprawa w starych podłożach; może być uprawiana rok po roku w tym samym obiekcie.
Pomidor Electra F1 Nickerson Zwaan
Odmiana średniowczesna. Owoc kulisty, gładki, duży o masie 180-260g, intensywnie wybarwiony; bez tendencji do pękania; w uprawie jesiennej kolor owoców malinowy. Rośliny o silnym wzroście i zwartym pokroju. Electra F1 polecana jest do uprawy na 4-6 gron w okresie wiosennym i jesiennym. Odmiana wymaga bardzo intensywnego nawożenia, łącznie z magnezowym.

Pomidor Florenzia F1 Clause
Owoc twardy, bardzo smaczny o intensywnej barwie z połyskiem,odporny na pękanie, masa 180-200g., może być sprzedawany bez szypułki ze względu ma mały ślad po niej. Może być uprawiany w tunelu wiosną i jesienią oraz przy paliku. Charakteryzuje się bujnym wzrostem. Korzystnie reaguje na podwyższone nawożenie wapniowe. Odporność: HR:ToMV/V/Fol:1,2/For/Ff:A,B,C,D,E