środa, 12 maja 2021

NASIONA - SAŁATA MASŁOWA
Sałata Amoretta Nickerson Zwaan
Amoretta Jasnożółtozielona odmiana sałaty masłowej do uprawy polowej w okresie wiosennym i jesiennym. Główka luźna, średniej wielkości do dużej, osadzona wyżej, bez tendencji do zagniwania od spodu. Liście średniej grubości, smaczne. Dobrze znosi transport. Odmiana odporna na mączniaka rzekomego rasy 1-26 oraz na mszycę (Nasanovia ribisnigri).
Sałata Mistress Nickerson Zwaan
Odmiana do uprawy polowej w terminach późnowiosennym, letnim i wczesnojesiennym. Główki jasnozielonożółte, z lekkim połyskiem, średniej wielkości do dużych, luźne. Odporności: mączniak rzekomy BL 1-23, 25, Nasanovia ribisnigri, LMV.

Sałata Plenty Nickerson Zwaan
Odmiana polecana do uprawy w okresie późnego lata i jesieni, również pod osłonami na zbiór na początku grudnia. Główki dobrze zamknięte i zwarte. Liście dość grube o jasnozielonym kolorze. Odporna na mączniaka rzekomego BL 1-16, 21 i 23, tolerancyjna na wirusa mozaiki sałaty. Odmiana niezawodna w jesiennych warunkach pogodowych dzięki wysokiej zdrowotności podstawy i tolerancji na szklistość.
Sałata Sunny Nickerson Zwaan
Szybko rosnąca wczesna odmiana do uprawy od wiosny, przez lato do jesieni, zarówno pod osłonami jak i w otwartym gruncie. Główka duża, ścisła i ciężka. Liście delikatne cienkie, o bardzo atrakcyjnym jasnym, żółtozielonym kolorze. Duża trwałość pozbiorcza. Odporna na mączniaka rzekomego BL 1-16, 21 i 23, tolerancyjna na wirusa mozaiki sałaty i zasychanie brzegów liści. Odmiana wyjątkowa dzięki dobrej strukturze główki i niezawodności w plonowaniu.
Sałata Sunstar Seminis
Odmiana polecana do uprawy późną wiosną, latem i wczesną jesienią. Główki duże, luźniejsze o tendencji do powolnego wypełniania się. Bardzo atrakcyjne, błyszczące, jasne zółtozielone liście. Odporna na mączniaka rzekomego BL 1-16, 21 i 23, tolerancyjna na wirusa mozaiki sałaty i zasychanie brzegów liści. Wyjątkowa ze względu na bardzo dużą trwałość pozbiorczą i barwę liści.